Tara produktams

2014-06-01 15:30

Įmonėms, kurios gamina tam tikrus produktus, kuriuos reikia išpilstyti į taras, susiduria su problema, rasti taros tiekėjus. Nuo pasirinktos pakuotės priklausys galutinė produkto kaina. Taip pat dažniausiai iš pakuotės ir etiketės ant jos vartotojai sprendžia apie gaminio kokybę. Taigi, gamintojui dažnai tenka pasirinkti aukso viduriuką, kad galutinė produkto kaina būtų kuo konkurencingesnė rinkoje ir, kad nenukentėtų produkto įvaizdis dėl pasirinktos pakuotės ir jos apipavidalinimo.

Pirmiausia priklausomai nuo to, kokį produktą gaminate, derėtų pasirinkti tarą, ar tai turi būti tara maisto produktams ar cheminėms medžiagoms ar ji turi būti vienkartinė ar patvaresnė.

Taip pat daugelis pakuočių gamintojų jums gali pasiūlyti pagaminti tarą pagal jūsų poreikius, ją apipavidalinti. Kai kurios įmonės turi galimybę pasiūlyti sukurti 3D pakuotės modelius, naudoti IML spaudą.

Dažnai pakuočių gamintojai rekomenduoja naudoti ant pakuočių IML (In Mould Labeling) spaudą. Tai etiketės liejimo formoje technologija, leidžianti dekoruoti pakuotę etikete liejimo metu. Ši technika paplitusi visame pasaulyje plastikiniams gaminiams dekoruoti. Šiuo metodu etiketė uždedama ant pakuotės dar prieš kontaktą su produktu. Šiai technologijai naudojamoms etiketėms nereikia klijų, kad priliptų prie taros, taip IML sutrumpina pakuotės gamybos ciklą ir sumažina darbo jėgos poreikį šiam veiksmui atlikti. Naudojant IML pakuotė atrodo novatoriškai, ji yra atspari nešvarumams, išorinės sienelės tvirtesnės, mažesnis pakuotės svoris ir pan.

Taip pat patartina atminti, kad nuo 2015 m. Lietuvoje planuojama įgyventinti planus, kad būtų privaloma supirkti ne tik stiklo, bet ir metalines, plastikines taras - PET butelius, skardines. Ją supirkti būtų įpareigotos visos didesnės šalies parduotuvės. Tokie pakeitimai numatomi Aplinkos ministerijos parengtame Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo papildymo projekte. Ministras Valentinas Mazuronis teigia, kad sukūrus sistemą, kurioje žmonės būtų ekonomiškai suinteresuoti nešti plastikinį butelį atgal į supirktuvę ar parduotuvę, būtų poasiekta, kad tokios rūšies atliekos nebekeliautų į sąvartyną, o būtų perdirbamos.

Žemiau pateikiame kelių Lietuvos įmonių sąrašus, kurios prekiauja speciala tara produktams:

Metalinės ir/ar plastikinės pakuotės

www.prolima.lt

www.terekas.lt

www.baltvita.lt

www.retal.lt

www.dilguva.lt

www.lisiplast.lt

www.pfabrikas.lt

www.plastvis.lt

www.technopakas.lt

www.setta.lt

www.brenntag.lt

www.saldireklama.lt

Kartoninės pakuotės

www.dssmith.com

www.smurfitkappa.com

www.sibo-pakuotes.lt