Duomenų bazių kūrimas ir pirkimas

2014-01-05 00:33

Ko gero neretai į savo pašto dėžutę gaunate reklaminius laiškus net iš tų įmonių ar asmenų, kurioms anksčiau nebuvote pateikę savo kontaktinės informacijos. Tokia reklama yra draudžiama, be asmens sutikimo. Jūs turite rasti būdą, kaip surinksite fizinių asmenų duomenų bazę, kuriems tiesiogiai galėsite siųsti reklamines žinutes. Visuomet tokios reklaminės žinutės apačioje turite nurodyti būdą, kaip atsisakyti jų siuntimo, o paprašius kliento, kad jūs jam nebesiųstumėte reklaminės informacijos, jūs taip privalote padaryti, t.y. ištrinti jo kontaktus iš savo duomenų bazės. Tačiau, vis dėlto, nors tiesioginės reklamos siuntimą fiziniams asmenims riboja įstatymai, ne visi jų laikosi, o taip yra ko gero dėl to, kad žmonės retai yra linkę dėl tokių dalykų imtis rimtesnių veiksmų, pavyzdžiui, kreiptis į teismą.

Jeigu nusprendėte sukurti savo duomenų bazę, patartina internetinėje svetainėje talpinti naujienlaiškio prenumeratos galimybę, taip pat galite organizuoti įvairius konkursus, kur asmenys turėtų užpildyti anketas ir nurodyti savo kontaktinę informaciją. Žinoma, bet kuriuo iš šių atvejų, jūs turėtumėte atsiklausti asmens, ar jis sutinka gauti reklaminę informaciją apie jūsų siūlomas paslaugas ar produktus. Yra žinomas ir kitas pavyzdys: tinklinio marketingo principu valdomos kompanijos klientams pateikiamos anketos, kuriose prašoma įrašyti mažiausiai trijų draugų ar artimųjų kontaktinius duomenis, mainais žadėdami tam tikrą procentą nuo jų nurodytų asmenų pirkinių sumos.

Reklamos siuntimas elektroniniu paštu turi daug privalumų. Pirmiausia asmenys dažniausiai savo elektroninį paštą tikrinasi minimaliai vieną kartą per dieną, o darbe tai būna pirmas atliekamas veiksmas dienos pradžioje, taigi, jūsų laiškas yra pastebimas ir jeigu informacija reklamos gavėjui yra aktuali, jis būtinai jūsų siunčiamą žinutę perskaitys. Taip pat toks žinutės siuntimas yra nemokamas, įmonė nepatirdama piniginių išlaidų gali generuoti pajamas, tačiau žinoma, tai kainuoja laiko. Taip pat kainuoja sukurti sistemą, kaip bus formuojama duomenų bazė, neretai asmenys, turintys mažus verslus, imasi kitokių veiksmų – jie perka nelegaliai surinktas duomenų bazes su fizinių asmenų kontaktiniais duomenimis.

Informaciją apie įmones, jų kontakus ir panašią informaciją leidžiama rinkti. Tokia surinkta informacija neretai yra prekiaujama. Taip pat šią informacią gali rinkti ir jūsų įmonių darbuotojai, tačiau turėkite omenyje, kad darbuotojo sugaišamas laikas rinkti kontaktus pagal efektyvumą ir darbo užmokestį bus brangesnis nei domenų bazės įsigyjimas. “Lintel“ internetiniame puslapyje nurodoma, kad Informacinė 118 paslaugos duomenų bazė yra pati didžiausia ir tiksliausia duomenų bazė Lietuvoje. Šiuo metu joje yra apie 850 000 fizinių asmenų įrašų ir apie 150 000 juridinių asmenų įrašų. Nuolatos su įmonėmis bendradarbiauja ir duomenis tikslina bei atnaujina duomenų bazės redaktorių grupė. Juridiniai registracijos bei veiklos duomenys apie ūkio subjektus gaunami iš oficialių valstybinių šaltinių - registrų, statistikos departamento, o abonentų informacija - iš visų fiksuotojo ir judriojo ryšio paslaugų teikėjų. Per savaitę atnaujinami daugiau nei 1000 ūkio subjektų duomenys.

Straipsnio autorius: Tik Reklama komanda