Kaip rinktis vaikų į būrelį?

2013-03-05 14:28

Ne vienam būrelio vadovui ramybės neduoda klausimas, kaip reikia deramai rinktis vaikų į būrelį. Gal ši tema ir tolimesnė nuo reklamos paslapčių, tačiau vis dėlto šiek tiek turi ir kažko bendro. Vis dėlto, rinkdami vaikų grupę į būrelį, mes vienaip ar kitaip reklamuojame būrelį, turime vaikus sudominti siūloma paslauga, įgyti jų pasitikėjimą ir paskatinti pasirinkti būtent šią siūlomą paslaugą. Mes kartu reklamuojame ir save, savo gebėjimą dirbti su vaikais.

Daugelis pedagogų sutiktų su tuo, kad didžiausią vaidmenį ko gero atlieka į būrelį kviečiančio asmens asmeninės savybės. Jei jūs vaikams pasirodysite kaip autoritetingas asmuo iš kurio jie galėtų ko nors išmokti, jei sudarysite įspūdį, jog su jumis bus linksma, jūs vaikams skirsite daug dėmesio, negailėsite šypsenų ir dar įsiminsite vaikų vardus, tokiu atveju jūs tikrai pelnysite vaikų palankumą ir klasėje bus rankų miškas, kurie norės prisijungti prie siūlomos veiklos. Tokiu atveju vaikams bus vienodai, koks tai būrelis, mergaitės sutiktų lankyti dziudo, berniukai aerobikos būrelį, jei tik asmuo jiems paliks gerą įspūdį. Taigi, kviečiant vaikus į būrelį reikia spinduliuoti pasitikėjimu savimi. Tačiau vien to neužtenka. Reikia žinoti ir kitų gudrybių:

Atmintinė renkantis vaikų

Jeigu jūs eisite vaikų rinktis ne vienas, o kartu su jumis eis ir asmuo, kuris jums žada padėti rinktis vaikų į būrelį, vistiek per veiklos pristatymą ir kvietimą vaikus prisijungti prie veiklos daugiau turite kalbėti jūs. Vaikai turi aiškiai žinoti, kas bus jų būrelio vadovas, nes kiekvienas iš jų būrelį renkasi pagal tai, ar pirmiausia jiems patinka būrelio vadovas. Į tą pačia mokinių klasę užėjęs skirtingas žmogus į būrelį prisikvies skirtingus vaikus.

Taip pat reikėtų atsižvelgti ir į tokius patarimus:

 • Privalote būtinai turėti skrajutes. Įsitikinkite, kad ten pateikiate visą reikiamą informaciją, tekstas gali sudominti vaikus, o taip pat ir negąsdinti tėvelių (pavyzdžiui, jiems gali atrodyti, kad alpinistiniai užsiėmimai miške kelia grėsmę vaikų gyvybei, todėl atsisakys leisti vaiką į būrelį).
 • Nesidalinti vaiku renkantis (jei vienu metu renkas keli vadovai), nes vaikai lankys ten kur daugiau vaikų.
 • Gerai pasiruošti pirmam susitikimui su vaikais, nes jis lems ar vaikai nuspręs toliau lankyti, ar mesti būrelį.
 • Paklausti vaikų ar daug kitų burelių lanko, išsiaiškinti, kokiais laikais vyksta jų kiti užsiėmimai, kad nesidubliuotų laikai.
 • Vienų vaikų nekviesti savarankiškai atvykti į būrelį, jei jis vyks kitoje vietoje, nei rinkotės vaikų, nes jie tada neatvyks…Geriausiai juos pasitikti sutartoje, jiems gerai žinomoje, vietoje.
 • Jeigu veikla yra aktyvesnė, kurioje turėtų būti laikomasi griežtesnių saugos reikalavimų, tuomet turite saugumą daugiau akcentuori vaikų tėvams, nes vis dėlto jie taria lemiamą žodį, ar leis vaiką lankyti būerlį, ar ne.
 • Svarbu kontaktas su tėvais, taip sukursite pasitikėjimą savimi ir būrelio teikiama nauda.
 • Daug įtakos turi mokytoja per kurios pamoką renkatės vaikų, kokias replikas sako, gerai būtų paneigti neigiamas replikas, bandyti gauti teigiamą užtarimą iš mokytojos lūpų. Žinoma, jei mokytojas neturi autoriteto vaikų akyse, tuomet, jei jis tars teigiamą žodį apie būrelį, vaikų reakcija gali būti priešinga.
 • Nepamirškite, kad vaikai vadovaujasi vienu autoritetu - savo daugais, bendraamžiais. Veiksminga yra tai, kad gebate su vaikais bendrauti ne oficialiu stiliumi ir netgi suprantate jų žargoną.
 • Kai kviečiate vaikus į būrelį, paminėkite, kokius renginius ar užsiėmimus artimiausiu laiku planuojate, kad vaikai susidomėtų ir iš karto norėtų prisijungti, kad žinotų, kas jų laukia būrelyje, jei prisijungs.
 • Būtinai susirinkite norinčių būrelį lankyti vaikų ir tėvų telefono numerius ir el. paštus, kad prieš užsiėmimą dar informuotumėte apie jo laiką ir vietą, nes dažnai būna, kad vaikai tiesiog pamiršta arba išpuola blogas oras, vaikus anksčiau paleido iš pamokų.
 • Informuokite SMS žinute apie pirmą užsiėmimą.
 • Nevėluokite į užsiėmimą, žinokite kokiame kabinete vesite užsiėmimą, kad vaikams nereikėtų laukti.
 • Pirmo užsiėmimo metu rekomenduojame susibendravimo ir judrius žaidimus bei pristatyti būrelio veiklą, renginius. Pažadėkite realius renginius, kurie vyks, kad vaikai lauktų ir norėtų lankyti.
 • Penktadienis – blogiausia diena rinktis vaikų, nes per savaitgalį gali persigalvoti, gali dingti motyvacija. Geriausiai vaikus kviesti kitą dieną į susitikimą po vaikų rinkimosi.
 • Prieš renkant vaikus į būrelį mokykloje daug naudos duoda prieš tai mokykloje kabojusi būrelio veiklą pristatanti paroda.

Patarimai parašyti turint galvoje, kad vaikus į būrelį kviesite pertraukų ar pamokų metu.

Pagalvokite apie kitus mokinių rinkimo į būrelį būdus.

Parengė Daiva Lukoševičiūtė