Kodėl nuorodos kaip "spausk čia" yra bloga praktika?

2013-01-08 00:07

Neretai naršydami internetiniuose puslapiuose jūs aptiksite nuorodas su užrašu: "spausk čia". Dėl nemažai priežasčių tokios nuorodos laikomos bloga praktika. Šiame trumpame straipsnyje pabandysiu paaiškinti kodėl. Tokio tipo nuorodos turi įtakos informacijos pasiekiamumo aspektui, o taip pat ir puslapio pateikimo rezultatams paieškos sistemose.

Seniau buvo manoma, kad naršytojams reikia įvairių raginimų atlikti konkrečius veiksmus. Tačiau štai išvardintos priežastys, kodėl tokio tipo nuorodos yra blogai:

  1. Kai norėsite atsispausdinti informaciją iš puslapio, nuorodos kaip "spausk čia" taps nereikšmingos ir informacija atrodys pateikta neprofesionaliai.
  2. Paieškos sistemos tekstą nuorodoje naudoja tam, kad atpažintų, apie ką yra nuoroda (kokią informaciją galima rasti paspaudus nuorodą). Juk nuoroda nėra apie "spausk čia". Ten turbūt kalbama apie jūsų siūlomas paslaugas.
  3. Nors ir retais atvejais, bet pasitaiko, kad kai kurie iš vartotojų neturi įrangos, kurią naudodami gali paspausti nuorodą.
  4. Jei išrinktume visas puslapyje esančias nuorodas ir padarytume jų sąrašą, tokia nuoroda kaip "spausk čia" be konteksto nieko nereiškia - yra neinformatyvi.
  5. Vartotojai, kurie skaito tekstą paskubomis, neatkreipia dėmesio į nuorodas, kurios nežinia kur nuves. Kad nesigaišintų laiko, jie šių nuorodų tiesiog nepaspaudžia. Patartina naudoti tikslius pavadinimus, į kur nuves nuorodos.

Taigi, gerai parinktas nuorodos pavadinimas yra suprantamas be konteksto ir yra aišku, kas siūloma ta nuoroda, kur ji nuves.

Blogi nuorodų pavyzdžiai:

Spausk čia - užsisakyk dabar!

Sužinok daugiau apie puslapių dizainą.

Sužinok daugiau apie autoserviso paslaugas paspaudęs čia.

Geri pavyzdžiai:

Užsisakyk dabar!

Sužinok daugiau apie puslapių dizainą.

Sužinok daugiau apie autoserviso paslaugas.

Straipsnio autorius: Vygantas Poškus