Internetinių video klipų ir filmukų reklama

2012-01-24 22:00

Dar 2010 metais Youtube pabrėžė, kad auga norinčiųjų pirkti reklamą internetiniuose filmukuose skaičius. Šiuo metu vis dar populiariausias video reklamavimosi būdas - išankstinė reklama prieš filmuką, video klipą (Pre-rolls).

Statistiniai duomenys patvirtina, kad išankstinė reklama prieš internetinio filmuko turinį (Pre-rolls) yra be galo veiksminga. Kai kažkas ketina pažiūrėti filmuką, video klipą, to asmens dėmesys yra ypatingai sutelktas, todėl būtent tada yra tikslinga pateikti reklamą. Kellogs įmonės atstovai aktyviai naudoja šį reklamavimosi būdą, nes pastebi gaunamus puikius rezultatus. Tačiau niekas nėra nustatęs, kokio ilgio reklama turėtų būti. Vieni teigia, kad apie 30 sekundžių, kiti sako, kad žymiai trumpesnė, nes jei filmuko trukmė apie 20 sekundžių, tai nesinorės žiūrėti ilgesnės už filmuko medžiagą reklamos.

Yra ir kritiškai vertinančių šią reklamą: tokios reklamos ilgalaikis populiarumas lėmė tai, kad ji jau nieko nebestebina, tai tapo standartu.

Vis dėlto pastebima, kad tiek Anglijoje tiek Amerikoje ir toliau auga išlaidos, skiriamos šios reklamos tipui. Logiškai mąstant, tai turi pagrindo - šis reklamavimosi būdas yra efektyvus.

Reklamistai ir toliau ieško įvairiausių būdų reklamuoti produktus ir paslaugas internetinių filmukų metu. Šiuo metu manoma, kad geriausias efektas gaunamas kai nenaudojama išankstinė reklama, o filmuko metu trumpai žiūrovas yra kviečiamas kažką pirkti, kažkur prisijungti ar balsuoti - kuomet matomi užrašai kviečiantys veikti. Tokiu atveju žiūrovas nepyksta, kad reikia laukti filmuko turinio. Šiuo atveju, kuomet žiūrovas yra kviečiamas paspausti nuorodą, jis apsilanko reklamuotojo internetinėje svetainėje ir geriau įsigilina į siūlomas paslaugas. InSin pastebėjo, kad šie reklaminiai užrašai filmukų metu pritaikyti atitinkamai auditorijai yra paspaudžiami 70%.

Daugelis ieško išradingesnių, patrauklesnių reklamos būdų rodant filmukus, video klipus, tokių kaip, pavyzdžiui, reklaminiai rėmeliai aplink filmuką ar po filmuko peržiūros esi kviečiamas prisijungti prie tam tikros Facebook ar Twitter grupės fanų. Filmukai teigiamai veikia atitinkamų auditorijų apsisprendimą prisijungti prie socialiniuose tisnklalapiuose sukurtų grupių, teigia YouTube atstovai.

Staipsnis parašytas remiantis autorės Nicola Smith straipsniu.